انواع سنگ تراورتن

Dorsa
Dorsa
سنگ تراورتن عباس آباد

سنگ های ساختمانی انواع مختلفی دارند که با توجه به محل نصب و شرایط آب و هوایی منطقه و ویژگی های خود سنگ در نمای داخلی و خارجی ساختمان استفاده می شوند.

از پرکاربردترین سنگ های ساختمانی می توان به سنگ تراورتن اشاره کرد. این مدل از سنگ ها را می توان در زمینه های مختلفی مانند طراحی داخلی ساختمان، نماکاری و کف سازی استفاده کرد.

با توجه به محبوبیت این مدل سنگ نما، در ادامه اطلاعاتی در مورد انواع آن در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم و به ویژگی آنها میپردازیم:

آشنایی با سنگ های تراورتن

سنگ های تراورتن نوعی سنگ طبیعی هستند که از سنگ آهک متخلخل به وجود می آیند. مقاومت بالای سنگ های تراورتن آن ها را به بهترین سنگ ها برای نمای ساختمان تبدیل کرده است. سنگ های تراورتن در مقابل شرایط محیطی همچون رطوبت و گرما مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهند.

ضمنا تنوع رنگی در این مدل از سنگ ها باعث شده برای طراحی داخلی هم آن ها را استفاده نمایند.

سنگ های تراورتن همانطور که گفته شد سنگ طبیعی بوده که در اثر رسوبات آهک به صورت متخلخل به وجود می آیند. این مدل از سنگ ها دارای رنگ ها و ساختار متنوعی هستند؛ از همین رو می توان گفت انواع متفاوتی دارند.

با این حال در بیشتر مواقع آن ها را بر اساس محل برداشتشان به دسته های مختلف زیر تقسیم بندی می کنند:

سنگ تراورتن عباس آباد
  • سنگ های حاجی آباد

سنگ های تراورتن حاجی آباد از محبوبیت بسیار زیادی برخوردارند، وجود خلل های کم روی این مدل از سنگ ها باعث شده به مناسب ترین سنگ نما تبدیل شود.

علاوه بر ظاهر زیبا از مزایای این مدل سنگ های تراورتن می توان به مقاومت بسیار بالا در برابر فشار اشاره کرد.

  • سنگ های عباس آباد

کیفیت بالا یکی از مزایای سنگ های عباس آباد هستند. سنگ عباس آباد زیبایی بی نظیری داشته و به دلیل مقاومت بسیار بالا محبوبیت بسیار زیادی دارد.

کیفیت بالای این مدل از سنگ های تراورتن باعث شده به یکی از بهترین نمونه های سنگ ساختمانی در دنیا تبدیل شود.

رنگ هایی مانند قرمز و عسلی هم در این مدل از سنگ های تراورتن یافت می شود.

  • سنگ های آتش کوه

یکی دیگر از معروف ترین سنگ های تراورتن می توان به سنگ سفید تراورتن آتش کوه اشاره کرد. شهاب سنگ و سنگ امداد دیگر نام های سنگ های آتش کوه هستند.

رنگ اصلی این مدل از سنگ های تراورتن سفید بوده اما طرح های متنوعی هم دارند و برخی از آن ها دارای زمینه ای سفید و رگه های صورتی و سیاه هستند.

سنگ سفید آتش کوه از زیباترین نمونه های سنگ تراورتن به شمار می روند.

سنگ تراورتن
  • سنگ تراورتن آب گرم محلات

این سنگ از دسته تراورتنهای با رنگ زمینه روشن می باشد و دارای تم رنگی کرم روشن و شکلاتی است. رنگ زیتونی و کرم این مدل سنگ تراروتن از پر اهمیت ترین ویژگی‌هایش به شمار می‌آید.

برش این سنگ نیز مانند دیگر سنگ های تراورتن در دو نوع موجدار و بی موج انجام می شود.

  • سنگ تراورتن تکاب

سنگ تراورتن تکاب در جنوب استان آذربایجان غربی روستای آق بلاغ همدان از توابع شهرستان تکاب، واقع‌شده است با استخراج کوپ از این معدن و فرآوری آن در سنگبری‌ ها سورت و دسته‌های مختلفی از آن به دست می‌آید.

این سنگ با زمینه رنگی کرم روشن تا تیره یا قهوه ای به دو صورت موجدار و بی موج فرآوری می شود.

در سطح برخی از سورت های این سنگ رگه ها و هاله های محو به رنگ طوسی کم رنگ نیز مشاهده می شود.

سنگ تراورتن عباس آباد

سنگ تراورتن با توجه به انواع متنوعی که دارد در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان استفاده می شود.

وابسته به نوع پر شده و پر نشده این سنگ می‌توان از آن در نمای روکار و توکار ساختمان استفاده کرد. بعنوان مثال به دلیل نفوذ رطوبت و آب از نوع پر شده آن بیشتر برای حمام، دستشویی و آشپزخانه استفاده می‌شود.

انواع سنگ تراورتن که بیشتر برای نمای ساختمان کاربرد دارند همانند دیگر سنگ‌ها از اصول نگهداری خاصی برخوردارند.

بنابراین نصب آنها در محل‌هایی مثل راه پله و کف پوش باید با راهنمایی و انتخاب صحیح انجام شود. همین طور تمیز کردن سنگ تراورتن باید در کنار دیگر موارد نگهداری به درستی انجام شود تا سنگ ماندگاری بالایی داشته باشد و در طی سال ها زیبایی خود را حفظ کند.

صنایع سنگ ایران مهر دهه هاست که در زمینه استخراج و فرآوری سنگ فعالیت میکند. 

در حال حاضر می توان سنگ ایران مهر را از بزرگترین تولید کنندگان تراورتن عباس آباد دانست که این سنگ را در سورت ها و انواع مختلف تولید و فرآوری می کند و بدست مشتریان عزیز می رساند.