جستجو

تراورتن عباس آباد ایران مهر

تراورتن عباس آباد

فهرست مطالب

سنگ تراورتن عباس آباد یکی از انواع سنگ تراورتن و پرکاربردترین تراورتن در نمای ساختمان است. سنگ تراورتن از دسته سنگ های رسوبی است که از رسوبات چشمه های آب گرم پدید می آید.

حفره های موجود در این سنگ بدلیل گازهایی است در آبهای گرم هنگام رسوب گذاری وجود دارد که به چسبندگی بهتر آن به ملات کمک می کند.

تراورتن دارای بافت متخلخل و رنگ های متنوع است. علت این تنوع و اختلاف رنگ در ترکیباتی است که هنگام رسوب گذاری در عناصر سنگ وحود دارد و خود را به صورت رگه‌های مختلف نشان می‌دهند. 

قابل ذکر است که چون این رگه‌ها دارای ترکیب شیمیایی متفاوت از زمینه سنگ می‌باشند در سنگ ایجاد شده دارای استحکام کمتری بوده و نقطه حساس یک سنگ را تشکیل می‌دهند.

 تراورتنی که دارای رگه های زیاد در سطح خود باشد کمترین مقاومت را در برابر ضربه یا فشار از خود نشان می‌دهد. هر چه سنگ دارای رگه‌ها و ناخالصی‌های کمتری باشد استحکام بالاتری دارد.

تراورتن عباس آباد

سنگ تراورتن عباس آباد

سنگ تراورتن عباس آباد یکی از زیباترین تراورتن های ایران است. این سنگ به دلیل رنگ و طرح های جذاب خوب، محبوبیت جهانی دارد. معدن تراورتن عباس آباد در شهرستان محلات – استان مرکزی واقع شده است. تراورتن عباس آباد دارای رنگ بندی متنوع و سورت های مختلف است اما در طیف رنگی کرم تا سفید دیده می شود.

این سنگ در انواع بی موج و موجدار فرآوری می شود. 

در انواع سفیدِ تراورتن عباس آباد، کانی کلسیت دارای خلوص قابل توجهی است اما هرچه رنگ سنگ به سمت کِرِم تا بژ متمایل می شود، ترکیبات شیمیاییِ فرعی نیز در کنار کلسیت قرار خواهند گرفت. 

برای مثال رگه های قهوه ای تا نارنجی به علت حضور کانی های اکسیدی مانند هماتیت و لیمونیت است که مقاومت و سختی این کانی ها از کانی کلسیت کمتر است.

کاربرد های تراورتن عباس آباد:

  • نمای خارجی ساختمان ( طراحی­ های کلاسیک و مدرن)
  • نمای داخلی
  • محوطه سازی
  • ساخت مصنوعات تزئینی
تراورتن عباس آباد

ویژگی های تراورتن عباس آباد

تراورتن عباس آباد مقاومت فشاری، مقاومت کششی و مقاومت خمشی مناسبی دارد و به همین دلیل سورت های مختلف آن در موقعیت هایی همچون کفپوش های می توانند استفاده شوند.

اما توجه داشته باشید که وجود رگه ها سبب کاهش مقاومت سنگ می شود و هر چه سنگ رگه کمتری داشته باشد بهتر است.

 

ویژگی های تراورتن عباس آباد:

  • مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی سخت
  • رگه های طبیعی با تفاوت رنگی اندک
  • رنگ روشن
  • کیفیت بالا
  • ساب پذیری خوب

صنایع سنگ ایران مهر یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سنگ عباس آباد در ایران می باشد که با داشتن نیرویی متخصص و متعهد همواره با کیفیت ترین و بهترین سنگ های تراورتن عباس آباد با سورت های متفاوت و فرآوری های متنوع را در اختیار مشتریان گرامی می گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *