جستجو

تراورتن عباس آباد یا حاجی آباد؟

تراورتن عباس آباد یا حاجی آباد؟

فهرست مطالب

سنگ تراورتن از سنگ های محبوب و پرکاربرد در نمای داخلی و خارجی است. به دلیل رنگ روشن و مقاومت بالا امروزه از سنگ تراورتن بیشتر از دیگر سنگ ها در نمای ساختمان استفاده می شود. نمای رومی، مدرن و تلفیقی با سنگ تراورتن زیبایی و جلوه بیشتری پیدا می کند.

تراورتن نوع های مختلفی دارد که در رنگ ها و سورت های متفاوتی عرضه می شوند دو نوع از سنگ های تراورتن پر کاربرد تراورتن عباس آباد و تراورتن حاجی آباد می باشد

سنگ تراورتن

سنگ تراورتن عباس آباد

سنگ تراورتن عباس آباد یکی از انواع تراورتن سفید یا روشن در ایران است که در دسته ی پرکاربردترین سنگ های سفید نما و تراورتن نیز قرار میگیرد. معدن تراورتن عباس آباد در نیم ور محلات استان مرکزی واقع شده است.

این سنگ در سورت های مختلفی آماده و به بازار عرضه می شود که این سورت بندی با توجه به رنگ و طرح موج های آن متفاوت است. از جمله ویژگی های بارز تراورتن عباس آباد میتوان به ساب پذیری بالا و چسبندگی خوب و مقاومت بالای آن اشاره کرد.

تراورتن عباس آباد یا حاجی آباد؟

سنگ تراورتن حاجی آباد

سنگ تراورتن حاجی آباد از سنگ های کرم رنگ به شمار می رود که در سورت های متفاوت تهیه می شود. معدن این سنگ در شهرستان محلات استان مرکزی قرار دارد.

این سنگ مانند سایر تراورتن ها متخلخل است و از مقاومت خوبی در برابر شرایط جوی برخوردار می باشد. رنگ روشن و کرم این سنگ زیبایی دلپذیری به ساختمان می بخشد.

تفاوت سنگ تراورتن عباس آباد و حاجی آباد

پیش از اینکه درباره تفاوت این دو سنگ صحبت کنیم بهتر است بدانید که هر دو سنگ از کیفیت بالایی برخوردارند و جزو بهترین سنگ های خانواده تراورتن می باشند و می توانند تمام خواسته های شما از سنگ تراورتن را بر آورده کنند.

بهترین ویژگی مشترک آنها این است که با گذشت زمان تغییر رنگ و ظاهر نمیدهند و حتی زیباتر هم می شوند. پس میتوان از هر دو سنگ نما هم در نمای داخلی و هم در نمای خارجی استفاده کرد.

اما با وجود شباهت هایی که بین این دو سنگ وجود دارد چند تفاوت کوچک هم به چشم می خورد که به آنها میپردازیم:

    • روشن تر بودن سنگ عباس آباد نسبت به حاجی آباد
    • مقاومت سنگ عباس آباد بالاتر است
    • در برابر تغییر دما سنگ عباس آباد از مقاومت بالاتری برخوردار است
    • تخلخل سنگ حاجی آباد کمتر از سنگ عباس آباد است

هر دو سنگ از بهترین و مقاوم ترین سنگ های نما هستند و انتخاب بین هر کدام وابسته به سلیقه و بودجه در نظر گرفته شده می باشد. فراموش نکنید که نمای ساختمان از مهمترین بخش های ساختمان است و ماندگاری و مقاومت بالای آن در برابر شرایط مختلف آب و هوایی سبب میشود که نمای ساختمان شما تا سال ها زیبا و پابرجا باقی بماند.

دستگاه های به روز، نیروی متخصص و مجرب در کنار کیفیت بالای سنگ تراورتن عباس آباد مجموعه صنایع سنگ ایران مهر را پدید آورده که یکی از بزرگترین تولید کنندگان انواع سنگ تراورتن عباس آباد در سورت های مختلف می باشد و در سریعترین زمان محصولی با کیفیت و مطابق خواسته مشتری به دست وی می رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *