جستجو

سنگ تراورتن عباس آباد در نما رومی

تراورتن عباس آباد

فهرست مطالب

در اکثر مواقع زمانی که از یک ساختمان مجلل و شیک بحث به میان می‌آید، در ابتدا نمای آن را متصور می‌شوند. در بین تمام نماسازی‌ها، نما رومی بهترین آنها محسوب می‌شود. نما رومی برگرفته از نمای ساختمان‌ها در کشور ایتالیاست. این کشور نیز این نما را از یونان به یادگار برده است. نمای رومی در کشور ایران نیز به محبوبیت بالایی دست یافته است. دلیل این محبوبیت را می‌توان در نزدیکی فرهنگ ایران قدیم با یونان باستانی دانست. و آیا می‌دانستید که بهترین سنگ برای اجرای نما رومی سنگ تراورتن سفید عباس آباد است؟

نمونه اجرا شده نما رومی با سنگ عباس آباد

بهترین سنگ سفید برای نمای رومی

نمای رومی جزو نماهای اروپایی محسوب می‌شود و مختص کشور ایتالیاست. حال اینکه چگونه نمای رومی در ایران رواج پیدا کرده است داستان مفصلی دارد. فقط ذکر همین نکته کافی است که امروزه اجرای سنگ نما رومی محبوبیت بسیار چشمگیری دارد. ساختار زیبای نمای رومی باعث می‌شود تا بسیاری چنین نمایی را برای ساختمان محل زندگی خود برگزینند.

سنگ‌های مختلفی برای اجرای نماسازی از نوع رومی در دسترس است. چنانچه به بازار خرید و فروش سنگ آشنایی داشته باشید نام انواع سنگ‌ها برای اجرای نمای رومی را می‌شناسید. از بهترین سنگ‌ها برای نماسازی رومی سنگ سفید است. سنگ نمای سفید به خوبی نمای رومی را نمایان می‌کند. سایر سنگ‌هایی که به رنگ قهوه‌ای هستند با نماسازی رومی جالب به نظر نمی‌رسند.

از انواع سنگ‌هایی که برای نماسازی استفاده می‌شود و همچنین سفید رنگ است، سنگ تراورتن است. سنگ تراورتن نوعی خاصی از سنگ است که از معادن مشخصی در کشور استخراج می‌شود. در بین تمامی آنها بهترین معدنی که برای استخراج سنگ سفید تراورتن کشف شده است معدن عباس آباد است. این سنگ ویژگی‌های خاص بسیاری دارد که آن را جزو بهترین انتخاب‌ها برای نماسازی قرار می‌دهد.

نمای رومی انواع مختلفی دارد. برخی از آنها ساده و برخی دیگر پیچیدگی بالایی دارند. از اهم مزایای سنگ تراورتن عباس آباد ابعاد خاص آن برای اجرای هر نوع نمای رومی ساده و یا پیچیده است.

تراورتن عباس آباد
تراورتن عباس آباد

ویژگی‌های خاص سنگ تراورتن عباس آباد برای نمای رومی

اگر به دنبال ویژگی‌های خاص سنگ برای اجرای نمای رومی هستید بی‌شک باید در صدد خرید سنگ تراورتن عباس آباد باشید. سنگ تراورتن عباس آباد انتخاب افراد خاص پسندی است که کیفیت را فدای قیمت نمی‌کنند. در بین سنگ‌های سفیدی که برای نماسازی استفاده می‎‌شود سنگ تراورتن عباس آباد قیمت بالایی دارد. در عوض نیازی نیست که نگران لکه‌های نمای ساختمان و یا تغییر رنگ سنگ‌ها باشید. سنگ تراورتن عباس آباد ویژگی‌های خاصی دارد که در طی چند خط به تفصیل ارائه خواهد شد:

  • مهم‌ترین ویژگی سنگ تراورتن عباس آباد رنگ زیبای آن است. رنگ این سنگ باعث می‌شود تا بهترین گزینه ممکن برای اجرای نما رومی باشد. اجرای نمای روی نیازمند سنگی با رنگی جذاب است. اگر رنگ سنگ جالب نباشد نمای رومی به خوبی اجرا نخواهد شد.
  • ویژگی‌های ظاهری سنگ تراورتن عباس آباد همانند سنگ‌هایی است که در روم مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مورد نیز باعث خواهد شد تا نماسازی شباهت بسیاری به ساختمان‌های واقع در روم داشته باشد.
  • اگر سنگ تراورتن عباس آباد ساب کمتری داشته باشد به مقدار کمی براق خواهد بود. این گزینه برای نماسازی رومی یک امتیاز مثبت به محسوب می‌شود. چرا که برای نماسازی روی ظاهر مات ساختمان اهمیت زیادی دارد. هر چه ظاهر سنگ مات تر باشد، نماسازی رومی موفقیت بیشتری خواهد داشت. ساختمان‌هایی که در آنها برای نماسازی رومی از سنگ‌های براق استفاده شود نتیجه جالبی نخواهد داشت.

نمای رومی سنگ تراورتن، از ساده تا پیچیده

سنگ تراورتن ویژگی‌های خاص بسیاری دارد. اگر بخواهیم به یکی از مهم‌ ترین ویژگی‌های آن اشاره کنیم به خاصیت شکل‌پذیری آن اشاره خواهیم کرد. سنگ تراورتن عباس آباد برای ساخت انواع نمای رومی ساده و پیچیده کاربرد دارد. خاصیت شکل‌پذیری سنگ تراورتن عباس آباد به دلیل بافت نرم و در عین حال مستحکم آن است. افرادی که در زمینه نماسازی فعالیت دارند به راحتی با ابزارهای مختلف این سنگ را تراش می‌دهند. سنگ تراورتن عباس آباد به قدری جالب است باعث تراوش خلاقیت در افراد می‌‎شود.

نمای رومی ساده با سنگ تراورتن شامل ایجاد ستون‌های عریض و پنجره‌هایی با قوس زیاد است. در حالی که اگر طرح مقداری پیچیده‌تر باشد در برخی از قسمت‌های نما طرح‌هایی از گل، تاج نمای رومی، اشکال هندسی و… نیز مشاهده می‌شود.

نمای رومی با سنگ تراورتن دقیقا همان چیزی است که ابهت ساختمان را چندین برابر می‌کند. نماسازی با سنگ‌های ازران‌تر ریسک بزرگی است که به سختی می‌توان آن را جبران کرد. به هنگامی که نماسازی انجام شود تغییر آن غیر ممکن خواهد بود.

انتخاب بهترین سنگ برای استفاده در نمای رومی

فرق نمای کلاسیک و رومی

بسیاری ممکن است نمای کلاسیک و نمای رومی به اشتباه در یک دسته قرار دهند. باید بدانید که نمای رومی زیر دسته نمای کلاسیک است. به عبارتی نمای کلاسیک شامل موارد متعددی از نماهای باستانی است که به فرهنگ گذشته هر کشوری ارتباط دارد. نمای رومی، نمای کلاسیک کشور ایتالیاست.

نمای کلاسیک بسیار منعطف‌تر از نمای رومی است. نمای کلاسیک به روز بوده و با توجه به فرهنگ هر کشور آپدیت می‌شود. نمای رومی به روزرسانی نمی‌شود. افرادی که در حیطه ساختمان‌سازی فعالیت دارند تغییرات بسیار اندکی در قواعد نماسازی رومی انجام می‌دهند. زمانی که قواعد نماسازی رومی دستخوش تغییر شوند دیگر نمی‌توان آن را نمای رومی قلمداد کرد.

فرق نمای کلاسیک و رومی در حوزه انتخاب سنگ نما هیچ تداخلی ایجاد نکرده است. به عبارتی سنگ نما سفید قدیمی عباس آباد همچنان بهترین سنگ برای نماسازی کلاسیک و رومی است.

قیمت سنگ سفید نما رومی

سنگ نما سفید جزو کاربردی‌ترین سنگ ها برای نما رومی کلاسیک، نمای رومی ایرانی و نمای رومی ویژه است. مهم‌ترین دغدغه پیمانکاران در زمینه خرید سنگ تراورتن عباس آباد قیمت بالای آن است. سنگ تراورتن عباس آباد قیمت بالایی نسبت به سایر سنگ نماهای سفید دارد. گران بودن سنگ نما سفید عباس آباد خالی از دلیل نیست. سنگ نما سفید عباس آباد باکیفیت‌ترین، خوشرنگ‌ترین و اعلا ترین سنگ نما سفید در ایران است.

خرید سنگ تراورتن عباس آباد بسیار ساده است. سفارش این سنگ زیبا و کاربردی تنها در طی یک تماس با کارشناسان سنگبری ایران مهر صورت می‌گیرد. در طی این تماس می‌توانید مشاوره رایگان نیز دریافت نمایید. همچنین امکان بررسی قیمت روز سنگ نما سفید نیز وجود دارد.

برای خرید از مجموعه ایران‌مهر و کسب اطلاعات بیشتر صفحات مجازی ما را دنبال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *